Drakono valčių festivalis keliauja per Lietuvą

Drakono valčių festivalis keliauja per Lietuvą

Drakono valčių festivalis – unikalus sporto renginys, Lietuvoje organizuojamas nuo 2014 metų su priverstine pandemijos pertrauka. Tai vienintelė renginys Lietuvoje, kur galite susipažinti renginiu UNESCO pripažintu nematerialiu pasaulio paveldu.

Festivalis remiasi pasaulio patirtimi– suteikiant visiems prieinamą aktyvią pramogą. siekia didinti žmonių, ypač moksleivių aktyvumą ir užimtumą, socialinių grupių lygybę, mažinti alkoholio vartojimą. Nereikalaujanti specialaus fizinio pasirengimo komandinio irklavimo pramoga moko  įsiklausyti į sėdinčius vienoje valtyje komandos narius ir aplink esančią gamtą. Šio puikaus derinio puoselėtojas, VŠĮ „Mūsų šventė“ direktorius, ilgametis Drakono valčių festivalio organizatorius Saulius Štarolis toliau mums pasakoja apie šio renginio unikalumą.

-Kas yra Drakono valčių festivalis?

Tai komandinio irklavimo renginys, kurio istorija atkeliavusi iš senovės siekia virš 2000 metų istoriją. Lietuvoje tai yra didžiausių komandų renginys, kadangi vieną komandą sudaro iki 22 žmonių: 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas.

-Kaip gimė idėja organizuoti Drakono valčių festivalį Lietuvoje?

2014 metais, kuomet Panevėžys buvo Lietuvos kultūros sostinė, ieškojome alternatyvių renginio formatų. Mano pasiūlyta idėja buvo išnaudoti Panevėžio miesto vandens telkinius užpildant juos renginiu, kuris pakviestų visus  nebūti tiesiog pasyviais žiūrovais, bet ir patiems dalyvauti.

Nors šią idėją dauguma vertino skeptiškai ir abejojo jos sėkme, pačiame pirmame Drakono valčių festivalyje dalyvavo net 440 dalyvių. Šis renginio formatas buvo naujas, niekam nežinomas, bet po sėkmingo įgyvendinimo, nuskambėjo kaip vienas  įsimintiniausių renginių Panevėžio mieste.

Sulaukus pasisekimo, nutarė ir toliau skleisti komandinio irklavimo džiaugsmą po visą Lietuvą organizuojant Drakono valčių festivalius.

-Kuo šis renginys skiriasi nuo kitų sporto renginių Lietuvoje?

Pagrindinis šio festivalio vedlys – komandinis jausmas. Drakono valtys unikalios ne tik savo išvaizda, dydžiu, bet ir tuo, ką jos suteikia irkluojančiam žmogui. Visų pirma reiktų paminėti, kad nėra jokios kitos pramogos, ar sporto šakos, kurios vieną komandą sudarytų dvidešimt du žmonės. Visų antra, tai išskirtinė sporto šaka, kuri pritraukia daugiau pasyvių stebėtojų, nei sportuojančių žmonių. Daugelis sporto šakų yra individualios, tokios kaip bėgimas ar baidarių irklavimas. O čia žmogus jaučiasi visapusiškai saugus, nes valtyje jis būna su dar dvidešimt žmonių, todėl niekada nesijaus paskutiniu, kaip individualiose sporto šakose. Šioje vietoje galime sakyti, kad nepaprastą galią suteikia komandinis jausmas.

-Ar daug žiūrovų susilaukia šis festivalis?

Paprastai festivaliuose sudalyvauja nuo  2000 iki 5000 dalyvių visoje Lietuvoje. Matome, kad skaičius ne tik tendencingai didėja bet net padvigubėjo per šiuos kelis metus. Dėlto drąsiai galime daryti išvadas, kad šis festivalis populiarėja, o svarbiausia, kad žmonės jaučia poreikį laisvalaikį leistį aktyviau. Vis dažniau mus kviečia į miestų šventes, nes tai viena paprasčiausių formų paskatinti paprastą žmogų aktyviai praleisti laiką miesto renginiuose, nebūti tik pasyviu žiūrovu, prisijungti prie šventės kūrimo ne tik miestui, bet ir sau.

-Kodėl žmogus turėtų pamėginti Drakono valtį?

Vienas pagrindinių tikslų, noras pamėginti pajausti bendrystės jausmą, apie kurio didingumą kalba Drakono valčių dydis ir Drakono simbolis valties pirmagalyje. Tai puiki proga aktyviai praleisti laiką šventės metu, tiesiogiai į ją įsitraukiant. Kviečiame dalyvauti įvairius kolektyvus ar bendruomenes, kurios nori gerinti darbo santykius viduje [team building – aut. past.], burkite komandą ir bendradarbiaukite siekiant vieno tikslo. Taip pat kviečiami visi norintys prisiliesti prie Kinų tradicinio kultūros reiškinio.  Vienareikšmiškai – dalyvauti verta. Juk drakono valčių festivalis suartina. (Šypsosi.)

Daugiau informacijos dėl komandų registracijos ir būsimų renginių rasite www.dragonboat.lt   

Comments

Leave a Comment